Jak używać strony konkursu?

Krótka notatka jak nie pogubić się we wszystkich zakamarkach naszej strony (dla uczestników konkursu).

Drogi Uczestniku,

Na początek omówię Ci jak wygląda typowa interakcja ze stroną podczas kolejnych etapów konkursu.

 1. Aby zacząć musisz utworzyć nowe konto, link "Utwórz nowe konto" znajdziesz w prawym górnym rogu strony. Procedura rejestracji jest 2 stopniowa, najpierw podajesz "nick" i adres swojej poczty elektronicznej. Dane osobowe na tym etapie nie są wymagane. Zwróć proszę uwagę na konieczność potwierdzenia regulaminu oraz poprawnie przepisz literki i cyferki z obrazka. W drugim etapie odbierasz email ze swojej skrzynki pocztowej i za pomocą specjalnego linku (adresu) podanego w liście potwierdzasz swoje konto. Na tym etapie musisz wymyślić i podać hasło do swojego nowego konta.
 2. Po zalogowaniu się na naszej stronie (ew. zaraz po rejestracji) możesz przejść do zadań pierwszego etapu. Są one dostępne w zakładce głównej (górnej) o nazwie "Moje zadania". Na początek będzie tam jeden tzw. "quiz", który rozpoczniesz klikając link "Rozpocznij quiz". Po rozpoczęciu możesz pobrać listę zadań w postaci pliku pdf. Między pytaniami możesz swobodnie nawigować i rozwiązywać je w dowolnej kolejności i czasie. Ważne jest abyś odpowiadając klikając pamiętał, że to zakończy quiz definitywnie (bez możliwości poczynienia dalszych poprawek). Specjalne okno dialogowe będzie Ci o tym przypominało.
 3. Podczas rozwiązywania testu (quizu) zdecydowanie niezalecane jest używanie wielu okien przeglądarki (np. po jednym na pytanie), może to prowadzić do nieświadomego utracenia przez Ciebie części odpowiedzi.
 4. Po zakończeniu quizu wyświetli się podsumowanie odpowiedzi wraz z punktami. Przyznane punkty w każdej chwili możesz sprawdzić w zakładce "Moje punkty", status uczestnika i ilość brakujących punktów potrzebnych do awansu do kolejnego etapu (dot. II i III etapu) znajdziesz zawsze na górze strony.
 5. Ukończenie kolejnych quizów powoduje automatyczne udostępnianie kolejnych w zakładce "Moje zadania". Promocja do kolejnego etapu wymaga dodatkowo zdobycia wymaganych ilości punktów.
 6. Przejście do etapu II wymaga podania wszystkich danych osobowych. Jeśli nie zrobiłeś tego przy rejestracji to możesz je uzupełnić w zakładce "Moje dane" w dziale "Edytuj"
 7. W trzecim etapie odpowiedzi przesyłasz w postaci plików pdf lub w postaci papierowej (zgodnie z wytycznymi regulaminu), ich ocena wymaga czasu, więc po zakończeniu ostatniego quizu punkty nie są przyznawane od ręki. Zaloguj się do portalu po kilku dniach i sprawdź czy nie dostałeś nowych punktów w zakładce "Moje punkty".
 8. Jeśli zadania przesyłasz nam poczta (III etap) nie kończ proszę quizu. Jeśli to zrobisz pozostawiając wszystkie pytania bez odpowiedzi to system automatycznie przyzna za nie 0 punktów co może być mylące bo jeśli Twoja praca do nas dotrze to punkty się pojawią.
 9. Po uzyskaniu oceny etapu 3 i otrzymaniu wymaganych punktów musisz zarejestrować się na jeden wybrany termin półfinału za pomocą formularza który pojawi się w głównym menu (na górze). Od tego momentu liczą się tylko dwa konta które zarejestrujesz (rozróżniamy PESEL). Dalsze instrukcje co do miejsca i terminu półfinału znajdziesz na stronie z rejestracją.
 10. Jeśli pomyślnie przejdziesz półfinały to zaproszenie na finał wraz z dalszą instrukcją dostaniesz mailem po dokonaniu przez nas klasyfikacji kont do finału.

Na koniec garść uwag ogólnych:

 • Menu po lewej stronie jest widoczne tylko po przejściu na stronę główną. Zanim zaczniesz rozwiązywać zadania, zapoznaj się z materiałami jakie można znaleźć w tym menu.
 • Zapoznaj się z "teorią do zadań" do której link pojawia się po prawej stronie (nad sową) tylko na stronie "Moje zadania" i podczas wykonywania quizu.
 • Kolejność pytań w zadaniach etapów jest często zmieniana, jeśli rozwiążesz zadania na kartce to uważaj podczas wypełniania odpowiedzi online.
 • W każdej chwili możesz opuścić aktualnie rozwiązywany quiz i się wylogować. Nic z tego co już zostało rozwiązane nie będzie utracone. Po kolejnym logowaniu wystarczy, że ponownie otworzysz quiz i przejdziesz do kolejnego nierozwiązanego pytania
 • Jeśli zostawisz naszą stronę samą na 10 minut to zostaniesz automatycznie wylogowany.
 • Możesz utworzyć wiele (w granicach rozsądku) kont i przechodzić konkurs wiele razy. Za każdym razem podaj proszę ten sam email. Jeśli będziesz używał tego samego adresu poczty to łatwiej nam będzie oszacować realna ilość uczestników w konkursie.
 • Jeśli system nie pokazuje Ci następnego quizu sprawdź swój status w na górze strony, być może nie podałeś wszystkich danych osobowych lub niestety uzyskałeś zbyt mało punktów aby przejść dalej.
 • Podczas uzupełniania danych osobowych łatwo zapomnieć o polu "Jestem tegorocznym maturzystą".
 • Możesz zawsze powrócić do oglądania swoich rozwiązań i ich oceny, sprawdź w zakładce "Moje konto" sekcja "Moje wyniki".
 • Jeśli wydaje Ci się, że coś na stronie nie działa jak powinno napisz email na jeden z adresów kontaktowych podanych na dole strony.
 • Jeśli uznasz, że w jednym z Twoich pytań jest błąd i zostałeś przez ten błąd źle oceniony, zgłoś reklamację na stronie z wynikami (rozwijane pole pod treścią zadania). Krótko opisz na czym Twoim zdaniem polega błąd.
 • Jeśli zapomnisz hasła, system może Ci wygenerować nowy link dostępowy, który jest przesyłany na pocztę elektroniczną. Za jego pomocą ustawisz sobie nowe hasło. Wystarczy podać swój login i gotowe.

Powodzenia,

Administrator.